Kouzlo ženy na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje

Dnes proběhla vernisáž fotografií z projektu „Kouzlo ženy“ v Hradci Králové v sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje na Pivovarském náměstí. Fotografie zde budou k vidění až do konce dubna, takže, kdo budete mít cestu, stavte se na ně podívat. 

 

 

„Kouzlo ženy“

 

Představujeme Vám 57 portrétních fotografií žen, které žijí v domově pro osoby se zdravotním postižením v České Skalici. Fotografie byly pořízeny v rámci projektu „Kouzlo ženy“, který probíhal v Domovech Na Třešňovce od října 2015 do července 2016. Při realizaci projektu si uživatelky mohly vybrat prostředí a téma fotografie a mohly si také zvolit, zda na snímcích chtějí mít některého z pracovníků. Zároveň byly fotografie přizpůsobeny individuálním potřebám a vlastnostem každé z uživatelek. V průběhu projektu proběhlo 14 setkání na různých místech v České Skalici a okolí.

Hlavním smyslem celého projektu bylo ukázat veřejnosti, že mezi lidmi, kteří žijí ve městě v „normálním“ prostředí a našimi uživatelkami není žádný rozdíl. Vztah města k uživatelkám domova se historicky vyvíjel velmi pozvolna, teprve v poslední době se stávají nedílnou součástí jeho každodenního života.

Projekt měl za cíl nechat uživatelkám možnost objevit v sobě „kouzlo ženy“ a zažít pocit ryzí ženskosti, který cítí každá žena, když je nalíčená a učesaná – a je alespoň po určitou dobu středobodem veškerého dění…

Zhotovenými fotografiemi chceme vyzdobit prostory domova pro osoby se zdravotním postižením tak, aby se uživatelky mohly dívat na známé tváře ve „svém“ prostředí. Uživatelky tráví v budově zpravidla několik desítek let svého života a považují budovu, kde je služba poskytována, za „svůj“ domov. Běžný domov každého z nás přece zdobí fotografie z vlastního života – a to jsme chtěli dopřát i našim uživatelkám.

 

Děkujeme všem, kteří nás při realizaci tohoto projektu podpořili.

ODBORNOST

Služby poskytují pouze kvalifikovaní a odborně způsobilí pracovníci, kteří procházejí procesem celoživotního vzdělávání. Organizace zabezpečuje svým pracovníkům možnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, upevňují a doplňují svou odbornou kvalifikaci.

DŮSTOJNOST

Námi poskytované sociální služby vychází z principu zachování lidské důstojnosti, respektování cti a soukromí našich uživatelů. Uživatel je pro nás partnerem.

PODPORA

Naše pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů, z podpory jejich samostatnosti a vlastních schopností. Zajišťujeme podporu a pomoc při činnostech souvisejících s běžnými každodenními úkony.

Napsali nám...