Měsíc březen v našem zařízení

Máme za námi další měsíc tohoto roku a na pár dalších řádcích Vám přinášíme shrnutí toho, co se během něj v našem domově událo. Největší změnou, kterou tento měsíc našim uživatelům přinesl, byl konec omezení v návštěvách. Přibližně od poloviny března mohou návštěvy chodit za svými blízkými znovu přímo na pokoje, nemusí se předem objednávat a není žádným způsobem limitována ani jejich četnost. Další příjemnou změnou bylo, že se začaly v našem domově znovu obnovovat větší společenské akce, a tak jsme mohli společně s našimi uživateli oslavit na Josefovské zábavě všechny Pepíky. Oslavili jsme také Mezinárodní den žen a všechny naše uživatelky byly obdarovány kytičkou. Konalo se mnoho volnočasových aktivit jako klubové posezení, nebo společné vaření, kdy domov provoněly topinky s česnekem. Z terapeutických aktivit proběhla opět canisterapie a také reminiscence. Při té si naše uživatelky zavzpomínaly na domácí práce, jako třeba na třídění ponožek. Teď už se všichni těší na duben a na teplejší počasí, které s ním snad přijde. Jestli se opravdu už trochu ohřejeme a naši uživatelé se konečně dočkají svého oblíbeného posezení s  kávou na terase, si ale povíme až za měsíc.

ODBORNOST

Služby poskytují pouze kvalifikovaní a odborně způsobilí pracovníci, kteří procházejí procesem celoživotního vzdělávání. Organizace zabezpečuje svým pracovníkům možnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, upevňují a doplňují svou odbornou kvalifikaci.

DŮSTOJNOST

Námi poskytované sociální služby vychází z principu zachování lidské důstojnosti, respektování cti a soukromí našich uživatelů. Uživatel je pro nás partnerem.

PODPORA

Naše pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů, z podpory jejich samostatnosti a vlastních schopností. Zajišťujeme podporu a pomoc při činnostech souvisejících s běžnými každodenními úkony.

Napsali nám...