Měsíc květen v našem domově

Člověk by asi jen těžko našel ideálnější měsíc na přesazování květin, než je měsíc květen, a tak naši pracovníci mimo péče o uživatele věnovali tento měsíc i zvýšenou péči rostlinkám, které zdobí náš domov. Oslavu dne matek našim uživatelům zpříjemnily děti z mateřské školky v České Skalici, které si pro ně připravily přáníčka a pohádkové zpívání. Slunečné počasí nás všechny láká ke stále častějšímu pobytu venku, a tak jsme rádi s několika našimi uživateli přijali pozvání do Domova sociální péče v Tmavém Dole, kde se konala zahradní slavnost. Jiní s uživatelů zase využili možnosti pobýt venku za svitu slunečních paprsků během společného čtení na terase před vstupem do zařízení. I když se zrovna nečte, tak v odpoledních hodinách při hezkém počasí a s kafíčkem, je na této terase stále plno. Začala také sezóna pečení ovocných koláčů, a tak si naši uživatelé zase po roce mohli pochutnat na rebarborovém koláči, který si upekli při společném vaření. K letním měsícům neodmyslitelně patří také grilování, a to naše květnové bylo spojené s kácením májky. V tomto měsíci nás také navštívil jeden z pracovníků ze Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata Jaroměř, který našim uživatelům líčil, jak taková záchrana a pomoc zvířatům v nouzi probíhá. Uživatelé měli možnost vidět netopýra, ježka, mládě drozda nebo třeba želvu. Doufejme tedy, že i červen bude plný krásných a slunečných dní. 

Monika Tylšová – sociální pracovnice

ODBORNOST

Služby poskytují pouze kvalifikovaní a odborně způsobilí pracovníci, kteří procházejí procesem celoživotního vzdělávání. Organizace zabezpečuje svým pracovníkům možnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, upevňují a doplňují svou odbornou kvalifikaci.

DŮSTOJNOST

Námi poskytované sociální služby vychází z principu zachování lidské důstojnosti, respektování cti a soukromí našich uživatelů. Uživatel je pro nás partnerem.

PODPORA

Naše pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů, z podpory jejich samostatnosti a vlastních schopností. Zajišťujeme podporu a pomoc při činnostech souvisejících s běžnými každodenními úkony.

Napsali nám...