Měsíc září v našem zařízení

Po nějaké době vám opět přinášíme zajímavosti z našeho zařízení. Jsme moc rádi, že se nejedná o žádná mimořádná opatření, ale o „běžné“ aktivity, na které jsme byli zvyklí, a ke kterým jsme se mohli po dlouhé době vrátit.

S létem jsme se v našem zařízení pomyslně rozloučili opékáním párků. K dobrému jídlu patří samozřejmě i dobrá hudba, a tak jsme moc rádi, že po delší době se k nám mohl vrátit a naše pozvání přijal pan Skořepa, který patří mezi naše oblíbené a stále se vracející hudebníky.

Ve čtvrtek 2. 9. naše aktivizační pracovnice uspořádaly výlet do minizoo v Častolovicích. O tuto akci byl ze strany uživatelů takový zájem, že ho týden na to zorganizovaly ještě jednou a věříme, že jsme toto místo s našimi uživateli určitě nenavštívili naposledy.

Život v domově se po době, která nás všechny určitým způsobem izolovala, vrací zase do starých kolejí a důkazem toho bylo i v září uskutečněné vystoupení českoskalické dechovky.

Canisterapie je terapeutická aktivita, která se těší velké oblibě, a proto jsme moc rádi, že se nám daří ji pravidelně pro naše uživatele zajišťovat. V měsíci září proběhla ve středu 8. a ve čtvrtek 9.

Ve čtvrtek 23. září si naši uživatelé sami upekli litý koláč s drobenkou se švestkami a meruňkami. Nejenom, že se míchalo, ochutnávalo a peklo, ale také se předávaly zkušenosti a tajné rodinné rady.  

Novinkou, kterou mohou naši uživatelé využívat, nejsou jen již dříve zmiňované terapeutické panenky, ale nově k nim přibyla i moderní silikonová antistresová pomůcka Pop it. I když je Pop it velmi oblíbený především mezi dětmi a mladými lidmi, tak je i skvělým nástrojem pro stimulaci mozku a kognitivních schopností. Několik těchto smyslových bublin jsme pořídili a zkoušíme je využívat při jemné motorice i při pravidelném společném klubovém posezení, kde je využíváme jako společenskou hru.

Na měsíc říjen připravujeme další zajímavý program a věříme, že se bude líbit a naši uživatelé tak budou moci zažít další příjemné společné chvíle.

Bc. Monika Tylšová, sociální pracovnice

ODBORNOST

Služby poskytují pouze kvalifikovaní a odborně způsobilí pracovníci, kteří procházejí procesem celoživotního vzdělávání. Organizace zabezpečuje svým pracovníkům možnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, upevňují a doplňují svou odbornou kvalifikaci.

DŮSTOJNOST

Námi poskytované sociální služby vychází z principu zachování lidské důstojnosti, respektování cti a soukromí našich uživatelů. Uživatel je pro nás partnerem.

PODPORA

Naše pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů, z podpory jejich samostatnosti a vlastních schopností. Zajišťujeme podporu a pomoc při činnostech souvisejících s běžnými každodenními úkony.

Napsali nám...