Pavlátova louka 2023

V termínu od 17.6. do 24.6.2023 se uživatelky domova pro osoby se zdravotním postižením zúčastnily již 11. ročníku pobytu na Pavlátově louce u Nového Města nad Metují. Po roce se tak opět znovu mohli setkat všichni kamarádi z různých sociálních služeb a strávit spolu příjemné chvíle. Mimo našich uživatelek přijeli uživatelé z Ústavu sociální péče pro mládež Kvasiny, středisek Týniště nad Orlicí a Kostelec nad Orlicí, Domova Dědina střediska České Meziříčí, z Domečků Rychnov nad Kněžnou. Účast byla opravdu hojná, sešlo se nás celkem šedesát, tedy plná „Pavlátka“.  Celý týden nám počasí přálo, sluníčko svítilo, a tak aktivity probíhaly venku. V průběhu týdne jsme tančili, zpívali oblíbené písničky, vyráběli upomínkové předměty a chodili na procházky do okolí. Pochutnávali jsme si i na zmrzlině a nechybělo ani opékání špekáčků. Byla to krásná příležitost k upevnění dlouholetých přátelství a vytvoření nových. Týden utekl jako voda a už teď se těšíme, že se za rok opět ve zdraví sejdeme.

Velké díky patří hlavnímu organizátorovi z Ústavu sociální péče pro mládež Kvasiny panu Michalu Surmovi, bez kterého by se tato akce neuskutečnila.

Za pozvání a fajn atmosféru děkují uživatelky Domovů Na Třešňovce a za personál Eva s Věrou.

Iva Macháčková, sociální pracovnice

 

ODBORNOST

Služby poskytují pouze kvalifikovaní a odborně způsobilí pracovníci, kteří procházejí procesem celoživotního vzdělávání. Organizace zabezpečuje svým pracovníkům možnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, upevňují a doplňují svou odbornou kvalifikaci.

DŮSTOJNOST

Námi poskytované sociální služby vychází z principu zachování lidské důstojnosti, respektování cti a soukromí našich uživatelů. Uživatel je pro nás partnerem.

PODPORA

Naše pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů, z podpory jejich samostatnosti a vlastních schopností. Zajišťujeme podporu a pomoc při činnostech souvisejících s běžnými každodenními úkony.

Napsali nám...