Ubytování

Domovy Na Třešňovce tvoří komplex dvou třípodlažních budov – budovy domova pro seniory a budovy domova pro osoby se zdravotním postižením.

Uživatelům nabízíme ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny základním nábytkem (polohovací lůžko s matrací, noční stolek, skříň, stůl, polička, židle nebo polohovací křeslo), mají okna opatřeny buď venkovními nebo vnitřními žaluziemi a jsou bezbariérové. Pokoje v budově domova pro seniory mají vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), balkony, signalizační dorozumívací zařízení pro přivolání ošetřujícího personálu a dostupné připojení k internetu. Pokoje v budově domova pro osoby se zdravotním postižením mají společné sociální zařízení na jednotlivých podlažích. 

Uživatelé si mohou svoje pokoje dovybavit vlastními drobnými předměty (obrázky, lednička, křesílko, skříňka, lůžkoviny a pod.) a elektrospotřebiči s platnou revizní zprávou.

12528597_10204871359254662_1094758837_o

 

V obou budovách jsou uživatelům k dispozici společné jídelny, odpočinková respiria s televizí, čajové kuchyňky s varnou konvicí a lednicí. Dále mohou uživatelé využívat kantýnu s občerstvením, kapli, společenskou místnost, prostory pro volnočasové aktivity a terasy, kde si mohou za příznivého počasí v klidu posedět.

V rámci ubytování zajišťujeme rovněž praní, žehlení a drobné opravy osobního prádla, úklid pokojů, malování, opravy a údržbu.

V obou budovách Domovů Na Třešňovce platí zákaz kouření mimo vyhrazených prostor. Kouřit se smí pouze na kuřárně ve 3.NP domova pro seniory a ve venkovních prostorách.

 

ODBORNOST

Služby poskytují pouze kvalifikovaní a odborně způsobilí pracovníci, kteří procházejí procesem celoživotního vzdělávání. Organizace zabezpečuje svým pracovníkům možnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, upevňují a doplňují svou odbornou kvalifikaci.

DŮSTOJNOST

Námi poskytované sociální služby vychází z principu zachování lidské důstojnosti, respektování cti a soukromí našich uživatelů. Uživatel je pro nás partnerem.

PODPORA

Naše pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů, z podpory jejich samostatnosti a vlastních schopností. Zajišťujeme podporu a pomoc při činnostech souvisejících s běžnými každodenními úkony.

Napsali nám...