Aktuální informace

13. listopadu 2020

13.11.2020

Vážení a milí,

jsem moc ráda, že po delší době vám můžeme přinést dobré zprávy k situaci v našem zařízení. V úterý 10.11.2020 proběhlo další kolo PCR testů zaměstnanců a klientů služby domova pro seniory. S radostí vám mohu sdělit, že všechny testy byly negativní. Tak hlavně, aby už to takto zůstalo i nadále!! V úterý 10.11.2020 jsme rovněž obdrželi antigenní testy (POCT testy) od společnosti Avenier a hned ve středu proběhlo testování klientů a zaměstnanců služby domova pro osoby se zdravotním postižením. I zde všechny testy byly negativní. Testování klientů a zaměstnanců antigenními testy bude probíhat pravidelně, podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, s frekvencí jedenkrát za 5 dní. Vyšetření se nebude provádět u těch zaměstnanců a klientů, kteří již onemocnění COVID-19 prodělali a od ukončení izolace, která byla nařízena z důvodu onemocnění COVID-19, neuplynulo více než 90 dní, a kterým byl v posledních 5 dnech před pravidelným vyšetřením proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.

Další dobrou zprávou je, že během příštího týdne by měla hlavní hygienička MUDr. Jarmila Rážová, Ph.D., jednat ve věci uvolnění návštěv v pobytových zařízeních sociálních služeb. Tak to vypadá, že už jsme na dobré cestě.

Chtěla bych moc poděkovat všem zaměstnancům, jak tuto mimořádnou situaci zvládli a zvládají, za jejich přístup a nasazení a klientům za pochopení a trpělivost s jakou dodržují všechna hygienická opatření.

S přáním lepších dnů Zuzana Holická a zaměstnanci Domovů Na Třešňovce