Aktuální informace ze zařízení

3. dubna 2020

3.4.2020

Přátelé, přinášíme vám další zprávy z našeho zařízení. V posledních dnech se stále častěji v médiích objevují znepokojující informace z pobytových zařízení sociálních služeb. Chtěli bychom vás informovat, že v našem zařízení se prozatím onemocnění COVID-19 neprokázalo a nikdo ze zaměstnanců ani z klientů není v karanténě. Doufáme, že to takto vydrží i nadále.

Samozřejmě po zkušenostech z jiných domovů pro seniory, které už s nákazou bojují a na základě odborných doporučení Ministerstva zdravotnictví i my jsme museli přistoupit k dalším opatřením mezi něž patří omezení pohybu klientů po zařízení, zákaz vzájemných návštěv na pokojích, zrušení skupinových aktivit nebo zrušení společného stravování na jídelnách.  Každý den probíhá kontrola zdravotního stavu všech klientů včetně měření tělesné teploty 2x denně jak u klientů, tak i u zaměstnanců.

Dalším opatřením je zrušení přijímání balíčků pro klienty. Ale nemějte obavy, máme dobře zásobenou kantýnu, která je v provozu, a i když si klienti nemohou posedět u kantýny, jak byli zvyklí, objednané zboží z kantýny jim naši pracovníci donesou na pokoj.

I nadále můžete volat nebo psát na kontakty, které najdete na www.domovynatresnovce.cz. Můžete poslat i e-mail s přiloženou fotografií, my ho vytiskneme a doručíme.

Mockrát děkujeme za vaši podporu, které se nám v poslední době od vás dostává. Děkujeme za to, že na nás myslíte, že nám posíláte roušky pro naše uživatele i naše zaměstnance. Děkujeme moc Muzeu Náchodska, firmě Electroforming s. r. o,  www.galvanophoto.cz, za ochranné štíty, které pro nás vyrobili ve své 3D tiskárně, dále firmě ATCplus s. r. o. Dobruška za věnovaný materiál na tyto potřebné ochranné pomůcky, firmě Králík @anna.tejklová za nařezání materiálu. Je ohromné, jak jste se dokázali spojit.  Všechny tyto pomůcky i vaše pozitivní myšlenky přijímáme s velkou pokorou a vděčností.

Věříme, že bude líp a že zůstane „jen“ u těchto preventivních opatření.

Opatrujte se a ať se vám daří.

Zuzana Holická a zaměstnanci Domovů Na Třešňovce