Aktuální informace ze zařízení

7. května 2020

7.5.2020

Přátelé, příznivci, přinášíme vám další, již sedmé, zprávy z našeho zařízení.

Minulý týden jsme vás informovali o tom, jak moc jsme se těšili na „Koncert pod okny“, který se neuskutečnil kvůli nepřízni počasí. Tak dnes počasí vyšlo a my jsme se dočkali. Dopoledne přijela čtveřice členů tanečního orchestru Bumble Bee Bandu z Trutnova a zahrála nám krásné písničky. Vystoupení mohli naši klienti sledovat z balkónů svých pokojů a venkovních teras. Moc jsme si to užili.

V rámci projektu „Pomáháme České Skalici 2020“ jsme i tento týden dostali moc krásných dopisů, pohledů a obrázků od skautů z České Skalice, které jsme předali našim klientům. Moc děkujeme.

Od nakladatelství Albatros jsme zase obdrželi 4 krabice plné zajímavých knih, které jsme hned dali k dispozici našim klientům nebo z nich budeme číst na pokračování při skupinových aktivitách.

V pondělí se celou budovou domova pro seniory linula vůně smažených bramboráků a česneku. Aktivizační pracovnice připravily a usmažily pro klienty křupavoučké bramboráky, které jim pak roznesly na pokoje. To byla pochoutka. Ve čtvrtek zase domov pro osoby se ZP provoněla vůně skořice a pečeného štrůdlu. Každý, kdo mohl, přiložil ruku k dílu, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních pravidel. Přeci jenom s něčím dobrým v žaludku se karanténa lépe zvládá.

Nouzový stav pro většinu z nás znamená omezení pohybu a další restriktivní opatření. Proto se snažíme s našimi klienty trávit čas na zahradě, v rámci areálu, na terasách nebo balkónech. Naší snahou je udržet prostředí zařízení pěkné a čisté, tak plejeme, zametáme a vysazujeme nové květiny. V domově pro osoby se ZP přiložily ruce k dílu i samotné klientky.

V tomto týdnu jsme obdrželi od firmy Eurona Černý 20 litrů dezinfekce na ruce, která přispěje k ochraně klientů i zaměstnanců. Zájem nás velmi potěšil a děkujeme.

Velice nás těší, že udržujete kontakty s vašimi blízkými a rádi vám zprostředkujeme telefonní hovory i videohovory. Vaši blízcí a známí vám moc děkují.

 

Děkujeme za podporu a přejeme vám krásný prodloužený májový víkend. Ať se vám daří.

Zuzana Holická a zaměstnanci Domovů Na Třešňovce