Aktuální informace ze zařízení

15. května 2020

15.5.2020

Přátelé, příznivci, po týdnu vám přinášíme opět nové informace z našeho zařízení.

V neděli 17.5.2020 po více jak dvou měsících končí nouzový stav. Všichni již vnímáme postupné uvolňování opatření přijatých v souvislosti s nemocí COVID-19. I v našem zařízení se začínáme připravovat na návrat do „normálu“. Vracíme se ke skupinovým aktivitám v počtu 5-7 klientů při dodržení všech preventivních opatření. Od příštího týdne obnovíme drobné nákupy pro klienty ve městě, přijde i kadeřnice a pedikérka.

Ministerstvo práce a sociálních věcí v souvislosti s předpokládaným příznivým vývojem epidemiologické situace navrhlo postupné kroky k obnovení fungování sociálních služeb. Od pondělí 25. května bude obnovena možnost návštěv klientů pobytových služeb za podmínek dodržování všech preventivních opatření. Prozatím čekáme na metodický pokyn, o jaká preventivní opatření se bude jednat. Již nyní vás ale prosíme, abyste omezili návštěvy na nejbližší okruh rodiny a zvážili návštěvu malých dětí. Pokud se nebudete cítit dobře, nebo budete mít příznaky chřipkového onemocnění, nechoďte, prosím, vůbec. Chráníte tím zdraví svých nejbližších, ale i pracovníků zařízení, kteří jsou pravidelně testováni na přítomnost specifických protilátek proti nemoci COVID-19 a jsou všichni prozatím negativní.

O dalších krocích k rozvolnění opatření přijatých v souvislosti s pandemií a o preventivních opatřeních v souvislosti s návštěvami vás budeme včas informovat.

Děkujeme za podporu a přejeme vám krásný víkend. Ať se vám daří.

Zuzana Holická a zaměstnanci Domovů Na Třešňovce