V měsíci květnu se v našem domově uskutečnilo opět několik zajímavých a pestrých akcí, kterými jsme se snažili zajistit obohacení volného času našich uživatelů. Hned na začátku měsíce proběhla všemi oblíbená canisterapie, která vždy rozradostní uživatele a rozjasní celé prostory našeho domova. Katolická a husitská bohoslužba zase pravidelně přináší našim uživatelům úlevu a potěšení duchovního charakteru. Dne 12. května nás přišly potěšit děti z místní mateřské školy, které si připravily milé vystoupení ku příležitosti Dne matek. Ve čtvrtek 14. května, se uskutečnila cestopisná přednáška pana Fanty, který přítomným přiblížil krásy Hadcové stepi u Mohelna a díky jeho vyprávění jsme měli možnost se dozvědět také něco i o Velkých Pavlovicích, či Olbramovicích. Navštívili jsme také Pálavské vrchy, Židlochovice, a i jadernou elektrárnu v Dukovanech. V rámci příprav na každoroční akci s dětmi jsme s uživateli upekli perníčky. Při výtvarných dílnách se tvořili barevní motýlci a tentokrát se zapojili více i muži, a to při vyrábění ptačích budek. Konala se oslava pro květnové oslavence a dorazili hned dva prodejci textilu. V posledním květnovém týdnu se na filmovém klubu promítala nestárnoucí komedie Dovolená s andělem, která vyvolala spoustu vzpomínek a smíchu. Měsíc květen jsme zakončili uspořádáním třetího ročníku akce „Sportujeme spolu“, kde soutěžily smíšené týmy seniorů a školkových dětí. Tato akce byla plná radosti, soutěživosti, a hlavně skvělé atmosféry.
Děkujeme všem, kteří se na těchto akcích podíleli, a těšíme se na další společné zážitky!
Monika Tylšová, sociální pracovnice