Měsíc leden a únor v našem zařízení

2. března 2023

V pátek 13.1. a 27.1. 2023 v našem zařízení proběhly prezidentské volby, a tak i naši uživatelé měli možnost spolurozhodnout o tom, kdo bude novým prezidentem České republiky.

V pondělí 16.1.2023 naše zařízení navštívil pan Pečenka, který hudebně doprovázel milé a samozřejmě veselé vystoupení paní Uršuly Klukové, jejíž přítomnost naše uživatele opravdu velmi potěšila.

Z dalších akcí, z nichž si mohli uživatelé v lednu vybírat, stojí za zmínku třeba pečení bramboráků, cestopisná přednáška pana Fanty a samozřejmě katolická i husitská bohoslužba. Individuálně naši uživatelé aktivně využívali také relaxační místnost, která jim je k dispozici.

Ani v únoru se v našem domově nezahálelo, a kromě pravidelných akcí a aktivit jako je ranní cvičení, filmový klub, canisterapie, reminiscence jsme nově ve spolupráci s českoskalickou školkou vyzkoušeli společné hraní s jejich dětmi. První setkání bylo velice příjemné a těšíme se, že se stane naší novou tradicí. Uživatelé společně s dětmi strávili moc hezké chvíle a společně si nejenom povídali, ale i pohráli. Kromě hraní s dětmi si naši uživatelé nově mohou také pocestovat po světě prostřednictvím 3D brýlí Kaleido, které jim nabízejí možnost virtuálně navštívit například Karlovy Vary, Paříž, nebo se jen projít lesem. Ten, kdo nechce cestovat virtuálně, tak si mohl opět přijít poslechnout vyprávění pana Fanty, které bylo tentokrát zaměřeno na botanickou zahradu v Praze, chrám svatého Víta a chrám svaté Barbory v Kutné Hoře. Proběhl také prodej textilu, a hlavně se uskutečnil masopust, který si všichni, ať už v maskách, nebo bez nich, opravdu moc užili.