Měsíc listopad v našem zařízení

7. prosince 2021

A máme tu pravidelné měsíční ohlédnutí a shrnutí toho, co vše se v našem domově v měsíci listopadu událo. Hned na začátku měsíce se pro zájemce konala husitská bohoslužba, v polovině listopadu proběhla ještě biblická hodina a ke konci měsíce uživatelé mohli přijít i na bohoslužbu katolickou.

Společné vaření, které je jednou z pravidelných a oblíbených aktivit, bylo tentokrát už tak trochu tréninkem na blížící se období vánočních svátků. Připravoval se totiž bramborový salát a názorů, co do něj všechno patří, či nepatří, bylo nespočet. Co rodina, to jiný recept, a tak při přípravě tohoto tradičního vánočního pokrmu bylo u stolu chvílemi hlučno jako ve starém městě Babylon.

Jsme moc rádi, že i přes všude se zpřísňující opatření mohla v našem domově i v měsíci listopadu proběhnout ještě velmi oblíbená canisterapie a i komorní oslava narozenin uživatelů našeho domova. Celý měsíc vždy od pondělí do pátku si uživatelé mohli vybrat z pestré nabídky aktivit, které pro ně pracovníci zařízení pravidelně zajišťují, aby jim zkrátili jejich volné chvíle. Uživatelé mají možnost navštívit třeba klubové posezení, přijít si zahrát kuželky, poslechnout si vážnou hudbu, nebo využít i terapeutické aktivity jako je reminiscence, nácvik paměti, procvičování jemné motoriky a nesmíme opomenout i čas, který uživatelům věnují naši tři usměvaví kvalifikovaní rehabilitační pracovníci.

Závěr měsíce listopadu bývá téměř všude už spojován s přípravou na blížící se Advent, a tak se i v našem domově začalo s vánoční výzdobou. U našich dveří se začali objevovat také první poslíčci vánoční nálady, kteří si na naše uživatele vzpomněli a přinesli jim nějaký ten dárek nebo alespoň přání. Firma decoDoma dovezla pro naše uživatele krásné nové beránkové deky, objevily se i první dárky od Ježíškových vnoučat a českoskalický městský úřad se postaral o dárky na blížící se mikulášskou nadílku v podobě čokoládových adventních kalendářů. Děkujeme a musíme zmínit, že i uživatelé a pracovníci našeho domova nezapomínají na potřebné, a proto i letos proběhla každoroční sbírka věcí a dobrot pro opuštěná a zraněná zvířata z jaroměřské záchranné stanice Jaro.

Monika Tylšová, sociální pracovnice