Zprávy od nás

26. května 2022

V pátek 20.5.2022 se domovem rozezněly tóny cimbálové muziky, které zpříjemnily odpolední čas. Uživatelé si společně s hudebníky notovali a zazpívali známé lidové písně.

V neděli 22.5.2022 pak přišly potěšit uživatele svým vystoupením děti z Domu dětí a mládeže Klíč v Jaroměři – Josefově. Vystoupení bylo pestré, děti zatančily, zazpívaly si společně s uživateli, a nakonec je překvapily milým dárkem v podobě přáníčka a ručně vyrobeného mýdla. Dárečky pro uživatele připravily děti z Mateřské školy Velichovky. I když to bylo teprve druhé vystoupení dětí před publikem, bylo velmi hezké a uživatele moc potěšilo. Ještě jednou děkujeme.

Dne 24.5.2022 uživatele potěšila návštěva ze Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata JARO Jaroměř. Kromě provozu záchranné stanice pro zraněné volně žijící živočichy se zaměstnanci stanice zabývají i ekologickou výchovou, environmentální osvětou, nebo celou řadou drobnějších projektů jako například rozvěšováním budek, instalací a údržbou naučných stezek, výsadbou zeleně, hloubením tůní pro obojživelníky, pořádáním přednášek a výstav o přírodě a mnoho dalšího. Uživatelé se dozvěděli mnoho zajímavých informací a měli možnost seznámit se s některými zachráněnými zvířátky – ježkem, netopýrem hnědým, rorýsem, želvou nebo užovkou amurskou. Jako poděkování za návštěvu a zajímavé povídání jsme předali záchranné stanici nějaké krmení a pamlsky pro jejich svěřence (tvrdé pečivo, piškoty, granule, konzervy apod.). Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další zajímavou návštěvu.

Martina Panenková, sociální pracovnice